Opiekun i wsparcie stażystów

Jak długo istnieje A-Team?

A-Team istnieje od kilku lat, a z roku na rok coraz więcej osób dołącza do grona stażystów. Dynamicznie się rozwijamy jako firma, dlatego mamy coraz więcej stanowisk, również stażowych. Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ zdecydowana większość osób zostaje z nami po stażu na etacie. Są to osoby świetnie przygotowane do objęcia nowego stanowiska, pasujące do naszej kultury organizacji, znające i identyfikujące się z naszymi wartościami.

Jak to się stało, że zostałaś opiekunką stażystów? Czego nauczyłaś się dzięki temu?

Odchodził wcześniejszy opiekun stażystów, a ja czułam potrzebę bycia osobą, do której stażyści dopiero zaczynający swoją karierę mogą zwrócić się o pomoc. Po swoim stażu miałam świadomość, że taka osoba jest potrzebna w organizacji takiej jak nasze centrum i wiedziałam też, że sprawdzę się w takiej roli. Nauczyłam się wielu rzeczy: dystansu, tego, że pierwsze wrażenie może być bardzo mylne oraz tego, że zawsze warto pozostać wiernym swoim wartościom i trzeba o nich otwarcie mówić.

Co robicie na spotkaniach A-Teamu?

Omawiamy wewnętrzne inicjatywy i wydarzenia w organizacji, wymieniamy się informacjami z różnych obszarów, zapraszamy starszych stażem pracowników, dzielimy się doświadczeniami. Ale przede wszystkim - integrujemy się. Oprócz tego, bierzemy udział w szkoleniach, zarówno związanych z kompetencjami twardymi, jak i miękkimi.

Jak wygląda staż w GSK IT z Twojej perspektywy?

Staż w GSK IT jest świetnym czasem dla osoby świadomie zaczynającej karierę zawodową. Mamy rewelacyjną atmosferę pracy, ponieważ wzajemne wsparcie, dzielenie się wiedzą i budowanie relacji są na porządku dziennym. Stażyści mają okazję zintegrować się właśnie w ramach A-TEAM-u, dzięki czemu, kiedy zaczynają już pracę na etat, mają tutaj grono dobrych znajomych. Ponadto – celem stażu jest zostanie samodzielnym specjalistą w danym obszarze, dlatego na stażu studenci mają możliwość zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności.

Co jest najfajniejsze w A-Teamie?

To, że łączy ludzi o przeróżnych zainteresowaniach, doświadczeniach, poglądach i osobowościach. Mamy naprawdę niesamowitych stażystów.

Warto dodać, że A-TEAM nie jest obowiązkowy, a cały czas mamy mocną, liczną grupę osób, które chcą robić coś więcej niż tylko wypełniać zadania zlecone przez managerów.

Spotkania zdobywających doświadczenie zawodowe stażystów