Medycyna przyszłosci czyli leczenie bioelektryczne

W GSK wychodzimy naprzeciw wszelkim badaniom, które pomogą nam sprostać wyzwaniom, jakie świat stawia przed opieką medyczną. Odpowiedzialnie podchodzimy do naszych zadań i nie zamykamy się na współpracę z innymi firmami. Dlatego GSK wraz z Verily Life Sciences - firmą należącą do Alphabet, matki-spółki Google'a – łączy się w Galvani Bioelectronics – pierwszą firmę bioelektroniczną. Jeszcze parę lat temu takie połączenie nie śniło się nikomu, ale co to oznacza w rzeczywistości? Jakich oczekujemy efektów z tej współpracy?

Celem tego przedsięwzięcia jest produkcja miniaturowych implantów, które będą w stanie modyfikować impulsy nerwowe w naszym ciele, by wyeliminować ból towarzyszący schorzeniom. W GSK wierzymy, że część chorób - np. cukrzyca, artretyzm czy astma - może być leczona za pomocą takich implantów. Chorób, w których będzie można uśmierzyć dzięki takim implantom jest zdecydowanie więcej. Ufamy, że bioelektryczne leczenie to medycyna przyszłości.

Pierwsze prace, wokół których zamierzamy się skupić, będą dotyczyć cukrzycy, zaburzeń endokrynologicznych i metabolicznych organizmu oraz stanów zapalnych. Chcemy wprowadzić bioelektryczne leczenie w ciągu 10 lat. Byłby to ogromny sukces, a przede wszystkim pomoc dla osób zmagających się z tymi chorobami. To, co dla nas najważniejsze jako firmy farmaceutycznej to by w bezpieczny sposób pomagać wszystkim ludziom na całym świecie. I choć cel jest trudny to zdobycia, wierzymy, że wspólnymi siłami, dzięki pracy najlepszych naukowców i innych zaangażowanych w ten projekt osób, uda nam się go osiągnąć.

Galvani Bioelectronics w 55 proc. należy do GSK i 45 proc. do Googlowskiego Verily. Prezesem spółki jest Kris Famm, dotychczasowy wiceprezes GSK ds. Rozwoju i Badań Bioelektroniki.