Ciągle dążymy do usprawnień

World Computer Congress 2018 na Politechnice Poznańskiej – byliśmy diamentowym partnerem!

W dniach 17-21 września odbyła się 24 edycja World Computer Congress, którego byliśmy diamentowym partnerem. Uczestnictwo w tym wydarzeniu okazało się wyjątkową okazją do spotkania z badaczami nowych technologii z całego świata w Poznaniu.

World Computer Congress od wielu lat łączy badaczy i przedstawicieli biznesu z całego świata, którzy spotykają się podczas tego wydarzenia, by dyskutować o bieżących wyzwaniach nowych technologii. W tym roku Poznań gościł ponad 500 osób, z 45 krajów świata, między innymi z Austrii, Ukrainy, ale również z odległych Stanów Zjednoczonych, Australii czy Sri Lanki. To jedyne tak duże wydarzenie technologiczne w Poznaniu od lat! Honorowy patronat objęło miasto Poznań. My także czynnie zaangażowaliśmy się we wsparcie organizacji tego wydarzenia jako Diamentowy Partner.
Każda edycja jest niepowtarzalna, zarówno pod względem tematyki, jak i miejsca, w którym odbywa się World Computer Congress. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji było „Przetwarzanie informacji we współczesnym świecie: możliwości i zagrożenia”. Wśród prelegentów był również jeden z naszych Managerów, Nikolay Nikolov. Opowiadał on o wirtualnej rzeczywistości, która jest blisko nas. Jego interaktywna prezentacja pokazująca wykorzystanie okularów VR w codziennej pracy wzbudziła duże zainteresowanie. Nikolay na co dzień zarządza zespołem Mobile Application Development i wraz z zespołem przygotowuje aplikacje mobilne pod iOS.

Dodatkowo, liczna grupa stażystów GSK IT została wolontariuszami World Computer Congress. Dzięki temu mieli okazję uczestniczyć we wszystkich wykładach i poznać badaczy z całego świata. Ich głównym zadaniem była m.in. pomoc uczestnikom poprzez obsługę sprzętu multimedialnego.

Organizator tej konferencji, prof. Robert Wrembel, zapytany o wrażenia mówi tak:

„Jest super! Cieszę się, że GSK jako diamentowy partner wsparło Politechnikę Poznańską w organizacji World Computer Congress. Wolontariusze spisują się na medal!” 

 

Video player requires JavaScript enabled. You can download this video here: https://gskvideo.edgesuite.net/gskit/aktualnosci/historia-wojtka/WCC.mp4