Pierwszy raz w historii poznańskiego centrum GSK IT zorganizowaliśmy specjalne wydarzenie, czyli Sport Family Day. Jego celem było wspieranie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie swojej najbliższej rodziny. 

W to sobotnie popołudnie, 9 czerwca, dopisywała nam świetna, słoneczna pogoda, która dodatkowo zachęcała do aktywności na świeżym powietrzu. Animatorzy stanęli na wysokości zadania proponując uczestnikom naszego Sport Family Day wiele atrakcji. Na naszych pracowników i ich rodziny czekały gry oraz konkursy zespołowe, wielkie dmuchańce dla dzieci i malowanie buziek, a także masaże dla osób dorosłych czy profesjonalnie przygotowane miejsce do jazdy na rolkach.

Football Cup, czyli rozgrywki piłkarskie!

Jednak głównym punktem tej imprezy był Football Cup, w którym udział wzięło 10 drużyn. Turniej rozpoczął się od rozgrywek grupowych, a później… najlepsze drużyny z obu grup zmierzyły się w Wielkim Finale na głównej murawie Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej. Na boisko, jak w prawdziwym meczu, nasi piłkarze weszli w asyście najmłodszych. Zawodnicy wykazali się duchem walki, ale przede wszystkim… świetnym zgraniem zespołowym. Piłkarzy dopingowali i wspierali najbliżsi członkowie rodzin oraz koledzy z pracy. Każdy uczestnik rozgrywek otrzymał medal za uczestnictwo, a zwycięska drużyna oprócz medali zdobyła puchar pierwszego Football Cup GSK IT.

Uczestnicy Sport Family Day podkreślali, jak ważne było dla nich to, że mogli uczestniczyć w tym dniu razem ze swoimi rodzinami. Cieszymy się, że udało nam się promować aktywny styl życia nie tylko wśród naszych pracowników, ale także – wśród członków ich rodzin. Mieliśmy okazję się poznać i spędzić to sobotnie popołudnie razem. Nie zabrakło tego, co było dla nas najważniejsze – czyli dobrej zabawy. Ogromne zaangażowanie zespołu przygotowujące to wydarzenie sprawiło, że ponad 600 osób miało okazję pojawić się tego dnia na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu.