W GSK IT wiemy jak ważne jest pomaganie innym. Właśnie dlatego organizujemy i angażujemy się w liczne akcje i zbiórki charytatywne. Tym razem, w ramach działalności jednego z naszych klubów – Women Leadership Initiative (WLI) zbieraliśmy pudełka po butach wypełnione kosmetykami w ramach projektu Shoebox.

Co to jest Shoebox?

Shoebox to międzynarodowy projekt, którego ideą jest dzielenie się środkami higienicznymi i kosmetykami z najbardziej potrzebującymi. W tym roku pudełka Shoebox dotarły do 700 kobiet! My, jako GSK IT, pomagaliśmy ośrodkowi w Chybach Dolnych.
 

Jak przebiegała zbiórka w GSK IT?

Rozpoczęliśmy zbiórkę w połowie lutego ustawiając w kuchni duże kartony z prośbą o wkładanie do nich nowych i nieotwartych kosmetyków. Jednocześnie kolekcjonowane były kartony po butach. Ostatniego dnia, 7 marca, czyli w przeddzień międzynarodowego dnia kobiet, uczestnicy klubu WLI spotkali się w salce, by porozdzielać kosmetyki do pudełek. W ten sposób udało się w sumie przygotować 36 kartonów wypełnionych po brzegi mydłami, dezodorantami, szczoteczkami do zębów, ale także tuszami do rzęs i pomadkami czy innymi drobiazgami. To świetny wynik! 

 

Pomaganie jest fajne!

Przekazanie odbiorczyniom pudełek odbyło się następnego dnia, 8 marca, w Dzień Kobiet, w ośrodku w Chybach. Było to spotkanie pełne wzruszeń. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ten projekt.
 

Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom, którzy zaangażowali się w tę akcję oraz oczywiście naszym wspaniałym koordynatorom z klubu WLI, bez których ta akcja by się nie odbyła. Świetna robota!