Pamiętacie, gdy niedawno zapraszaliśmy Was do zapisania się na praktyczne warsztaty pod tytułem „Maszyny rozumiejące ludzi – zrób to sam!”? 28 stycznia studenci Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wzięli udział w nich. Zorganizowaliśmy je w naszym poznańskim centrum, przy ul. Kolorowej. Dzięki temu młodzi ludzie mieli okazję poznać jak działa sztuczna inteligencja i w jaki sposób można zaprogramować chatboty na platformie IBM Watson. Warsztaty prowadził Tomasz Żółtowski, Global Enabling Services Operations Manager. Było to pierwsze spotkanie w 2017 roku z cyklu „Akademia GSK IT”.

Akademia GSK IT to cykl warsztatów skierowany do studentów kierunków takich jak np. informatyka. Ma na celu przekazywanie młodym ludziom praktycznej wiedzy z różnych obszarów związanych z nowymi technologiami.

Uczestnicy mieli możliwość spędzić dzień w poznańskim biurze GSK IT oraz nabyć praktyczną wiedzę związaną z tworzeniem inteligentnych chatbot’ów na platformie IBM Watson – „sztucznej inteligencji” dostępnej w chmurze. Warsztat cieszył się dużym zainteresowaniem studentów oraz stu procentową frekwencją! Posłuchajcie opinii jednego z uczestników:

„To są świetne warsztaty! Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy i co więcej mogłem je praktycznie wypróbować. Prowadzący ma ogromną wiedzę i umie ją przekazać. Sztuczna inteligencja i chatboty są super. Nie spodziewałem się, jak w wielu dziedzinach można je wykorzystać. Programowanie ich wcale nie jest takie trudne. Uważam to za bardzo cenne doświadczenie i na pewno zgłoszę się do kolejnych warsztatów Akademii. Fajnie, że GSK IT organizuje takie wydarzenia.”

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. Kolejne warsztaty w ramach Akademii GSK IT planowane są na marzec. Ich temat podamy już niedługo!

Jeśli chcesz być na bieżąco z najbliższymi wydarzeniami odwiedzaj naszą stronę.

Uczestnicy warsztatów o tworzeniu inteligentnych chatbot'ów
Najlepsi uzyskają ofertę płatnego stażu