W ramach globalnego miesiąca wolontariatu, który miał miejsce w październiku w GSK, nasze centrum GSK IT również zaangażowało się w działania wspierające lokalną społeczność. Jednym z nich było zorganizowanie Orange Day w Szkole Podstawowej dla dzieci z Autyzmem w Poznaniu.

Pomagamy dzieciom z autyzmem

Wiosną 2017 roku podczas akcji wewnątrz centrum, takich jak na przykład Bake&Sale, zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu elektronicznego dla podopiecznych, o czym pisaliśmy już wcześniej. Za zebrane pieniądze przez naszych pracowników zakupiliśmy dla dzieci nowoczesny sprzęt multimedialny - tablety. Od teraz mogą korzystać z nowoczesnych aplikacji, które dodatkowe wspierają ich rozwój.

Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem powstała w 2007 r. i obecnie uczy się w niej jedenaścioro uczniów. To miejsce, które daje optymalne warunki do realizowania indywidualnych programów edukacyjno- terapeutycznych, uwzględniających wszelkie potrzeby ucznia i zapewniających mu wszechstronny rozwój.

Z akcjami charytatywnymi wracamy do tej szkoły co roku. Wspieranie tego miejsca pozwala nam czuć się współodpowiedzialnym za to, co dzieje się w naszym mieście. Zakres prac, których podjęliśmy się w tym razem to m.in. renowacja korytarza i klasy muzycznej. 20 osób od samego rana szlifowało, malowało i układał wyciszające panele. Dzięki temu, uczniowie będą mogli mieć zajęcia w odnowionych salach, co sprzyja ich ogólnemu rozwojowi.

Druga część grupy wzięła tego dnia udział w wycieczce integracyjnej wraz z uczniami szkoły. Odwiedziliśmy Deli Park, w którym poza aktywnościami w parku zabaw, zwiedzaniem mini zoo czy spacerem, dzieci wzięły udział również w warsztatach z pieczenia faworków.

Zarówno dzieci, nauczycielki, jak i uczestnicy byli bardzo zadowoleni ze spędzonego wspólnie dnia. Cieszymy się, że w tak pozytywny sposób możemy wspierać lokalną społeczność. 

Każdy może pomóc
Uśmiechnięci wolontariusze z biura GSK IT
Działamy wspólnie podczas przedsięwzięć
Akcja charytatywna w Deli Parku