Pomarańczowy Mikołaj zaangażowany w działalność charytatywną

W grudniu prawie czterdziestu wolontariuszy GSK IT uczestniczyło w Orange Day  zorganizowanym w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza. Projekt miał dwa główne zadania: wykonać remont podłóg w dwóch pokojach w uczniowskim internacie oraz przygotować i przeprowadzić mikołajki dla wychowanków.

Remont został podzielony na dwie fazy i trwał dwa dni. Wolontariusze usunęli będące w złym stanie podłogi, a na ich miejsce położyli panele podłogowe. Zaangażowanie grupy remontowej było ogromne! Wiele osób zdecydowało się poświęcić swój wolny czas, aby nowe podłogi okazały się idealne i służyły podopiecznym ośrodka przez wiele kolejnych lat.

Z okazji mikołajek wolontariusze Orange Day przygotowali sporo różnych i rozchwytywanych przez uczniów atrakcji: dwa stanowiska pomysłowych warsztatów plastycznych, czytanie Opowieści Wigilijnej przez lektora, rozdawanie upominków przez Pomarańczowego Mikołaja, fontanna czekolady z dużym wyborem smakołyków, a nawet kilka stołów zastawionych ciekawymi grami planszowymi. Śmiechu i dobrej zabawy było co niemiara!

Wychowankowie szkoły nie kryli radości z atrakcji i uwagi im poświęconej. Uśmiech na ich twarzach to także zasługa remontu budynku, którego podjęliśmy się jako wolontariusze Orange Day. Mogliśmy dostrzec, że ta pomoc była niezwykle ważna dla podopiecznych Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej im. Z. Tylewicza.

Natomiast, dla wielu z nas to przeżycie zmieniło pogląd na niepełnosprawność i otworzyło oczy na osoby niepełnosprawne. Kiedy poznaliśmy podopiecznych bliżej, uświadomiliśmy sobie lepiej ich potrzeby. Nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że ich wdzięczność jest większa i bardziej szczera niż wielu ludzi niedotkniętych ich problemami zdrowotnymi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim naszym koleżankom i kolegom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu – za wasze zaangażowanie, wysiłek, czas i chęci niesienia pomocy, bez których nic nie mogłoby się udać!