31 marca 2017 roku zaprosiliśmy studentów do naszego biura w Poznaniu, aby przedstawić im program stażowy, aktualne oferty i odpowiedzieć na pytania dotyczące procesu rekrutacyjnego. Chcieliśmy też z bliska pokazać pracę naszego centrum. Przeczytajcie naszą krótką relację z tego dnia. 

Open Day rozpoczęliśmy od zabawy zwanej „Ice breaker”. Dzięki temu, mogliśmy się lepiej poznać i stworzyć przyjazną atmosferę. To dla nas bardzo ważne, aby już na początku pokazać studentom istotne elementy naszej unikalnej kultury organizacyjnej i środowiska pracy, zaprzeczając stereotypowi, że w IT pracują tylko osoby nielubiące nawiązywać relacji z innymi. :)

Przedstawiliśmy najważniejsze działania, które prowadzi nasze centrum GSK IT oraz opowiedzieliśmy o poszczególnych zespołach w ramach naszego centrum. Do tego zadania zaprosiliśmy pracowników i managerów, aby jak najdokładniej zobrazować różnorodność zadań w ramach naszych działów IT i odpowiedzieć szczegółowo na pytania studentów o specyfikę naszej pracy i zadań.

Jednym z głównych punktów wydarzenia było opowiedzenie o programie stażowym w naszej firmie, który kierujemy do studentów różnych kierunków. Staż w GSK IT to nie tylko możliwość zdobycia pierwszego doświadczenie zawodowego, ale przede wszystkim dobrze przemyślany program rozwojowy, dostosowany do najważniejszych wyzwań współczesnego rynku pracy. W ramach 6-12 miesięcznego stażu oferujemy szkolenia z kompetencji twardych, koniecznych do wykonywania codziennych obowiązków, oraz umiejętności miękkich, jak np. customer thinking. Ponadto, międzynarodowe środowisko pracy pozwala na ciągły rozwój umiejętności interpersonalnych i językowych.

Na koniec oprowadziliśmy studentów po biurze oraz przedstawiliśmy im konkretne oferty stażowe. Rekruterzy odpowiadali na wszystkie pytania. Także nasi obecni stażyści spotkali się ze studentami i podzielili swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami z pierwszych miesięcy pracy w GSK IT. Dziękujemy, ze spędziliście ten dzień z nami!

 

Dzień otwarty dla studentów
Dowiedz się więcej o stażu w GSK IT