W sobotę, 15 czerwca 2019 roku, 31 par mentoringowych wzięło udział w spacerze po ulicach Poznania. GSK IT od pierwszej edycji angażuje się w Poznań Mentoring Walk poprzez aktywny udział Mentorów, Mentee, ale także... wolontariuszy!

GSK IT i Poznań Mentoring Walk razem od pierwszej edycji!

W GSK IT pomagamy naszym pracownikom w rozwoju zawodowym poprzez szkolenia, warsztaty, organizację wydarzeń wewnętrznych takich jak Hackathony czy Meet upy. Ale to nie jedyny sposób na wspieranie kapitału ludzkiego – czynnie angażujemy się w spotkania takie jak girls.js Poznań czy Poznań Mentoring Walk.

Poznań Mentoring Walk to inicjatywa łącząca Mentorów i Mentee w pary mentoringowe, które wybierają się na wspólny spacer ulicami Poznania. Wymiana wiedzy i doświadczeń podczas spaceru między bardziej doświadczonym Mentorem, a poszukującym odpowiedzi Mentee często jest inspiracją do zbudowania trwałej relacji mentoringowej. W wydarzeniu biorą udział specjaliści i eksperci z różnych branż i o różnych doświadczeniach zawodowych.

Przez 4 edycje Poznań Mentoring Walk prawie 40 naszych pracowników miało okazję wymienić się doświadczeniami z innymi!

Pomagamy nie tylko naszym pracownikom!

Nieodłączną częścią Poznań Mentoring Walk jest organizowanie wydarzeń wspierających lokalną społeczność poprzez wolontariat kompetencyjny. Po raz trzeci odbyła się akcja Spacerujesz-Pomagasz, która zachęca uczestników wydarzenia do przejścia określonej liczby kroków. Tym razem organizatorzy dali uczestnikom wyzwanie w postaci osiągnięcia 300 000 kroków, ale pary mentoringowe zdecydowanie przekroczyły tę liczbę, pokonując w sumie ponad 479 000 kroków. Drugą akcją, która została zapoczątkowana przez jedną z Mentorek Poznan Mentoring Walk było przekazanie jedzenia do jadłodajni Cartias s. Elżbietanek w Poznaniu. W ten sposób udało nam się pomóc w przygotowaniu posiłku dla najbiedniejszych mieszkańców Poznania.
Dzięki udziałowi w Poznań Mentoring Walk mamy wpływ na budowanie kapitału ludzkiego w regionie i wspieranie różnorodności w biznesie, dając równe szanse zarówno kobietom, jak i mężczyznom w dostępie do wymiany wiedzy oraz doswiadczeń i budowania sieci networkingowej.