Będąc częścią firmy farmaceutycznej, zdajemy sobie sprawę jak ważne jest zdrowie ludzkie. Oprócz prywatnej opieki medycznej, oferujemy naszym pracownikom karty Multisport czy zachęcamy ich do aktywności sportowych angażując się m.in. w Business Run. Ale to nie jedyne sposoby, w jaki wspieramy dobre samopoczucie naszych pracowników.

Jednocześnie pamiętamy, że to ciągłe dbanie o odpowiedni odpoczynek i przestrzeganie zasad BHP nawet przy najzwyklejszych, codziennych obowiązkach, pozwalają na efektywniejszą i wydajniejszą pracę. Latem nie zamykamy się w biurze – stworzyliśmy dla naszych pracowników specjalne miejsca, gdzie mogą zarówno… odpocząć i zrelaksować się na świeżym powietrzu lub zorganizować spotkanie zespołowe. Takie zielone i nasłonecznione miejsca pomagają zredukować stres i poprawiają samopoczucie.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i już od pierwszych chwil spotkał się z dużym zainteresowaniem pracowników. Gdy dopisuje pogoda, obserwujemy, że na spotkania zespołowe pracownicy wybierają nowe miejsce, które im zaproponowaliśmy. Wielu woli także zjeść lunch na świeżym powietrzu. Cieszymy się, że pomysł spotkał się z tak pozytywnym odbiorem i każdego dnia ma coraz więcej zwolenników.

A oto kilka opinii o naszym projekcie „Latem nie zamykamy się w biurze”:

„Gdy za oknem słońce, takie jak tego lata, ciężko wysiedzieć w biurze. Bardzo chętnie wychodzę odpocząć podczas przerwy lunchowej na zewnątrz. Nawet w tak krótkim czasie mogę się zrelaksować i nabrać nowej energii do działania.”

„Te ławki są świetne! Uwielbiam spotkania zespołowe tutaj, to zdecydowanie sprzyja naszej kreatywności.” 

„Dzień zaczynam od porannej kawy i sprawdzenia poczty oraz bieżących zadań. Cieszę się, że latem mogę to robić na zewnątrz. Świeci słońce, a dla mnie te 15-20 minut jest zdecydowanie bardziej produktywne niż siedzenie w biurze.” 

 

Praca na świeżym powietrzu nawet w IT