Celem konkursu, którego zostaliśmy laureatem, jest wyróżnienie najlepszych firm z sektora usług biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

W konkursie wzięło udział 127 firm, które wniosły nieoceniony wkład w rozwój sektora usług biznesowych w 2017 roku. GSK IT otrzymało nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii „Shared Services Firm of the Year”.

Jesteśmy jednym z największych pracodawców w województwie wielkopolskim. Obecnie zatrudniamy ponad 700 wysoko wykwalifikowanych specjalistów, świadczących usługi wszystkim oddziałom GSK na świecie. Każdego dnia GSK IT w Poznaniu dostarcza usługi IT dla 100 tys. pracowników firmy na całym świecie i na co dzień obsługuje ok. 20 tys. systemów informatycznych. Ta nagroda jest dodatkowym potwierdzeniem, że stale tworzymy innowacje, szczególnie w obszarze nowych technologii. Główne obszary naszej działalności to cyber security, badania i rozwój (R&D IT), systemy zarządzania i monitorowania produkcji leków, bazy i hurtownie danych, narzędzia pracy grupowej, aplikacje CRM, aplikacje mobilne oraz Multi Channel Marketing Services.

Zaraz po ogłoszeniu wyników zastanawialiśmy się, jak możemy uczcić ten sukces. Było to dla nas bardzo ważne, żebyśmy wszyscy mogli uczcić otrzymane wyróżnienie. Wyjątkowo okazało się, że tego samego dnia jest… Pizza Day. Dlatego tego dnia, w godzinie lunchu, do naszych biur w Poznaniu zawitały pizze. Wspólny lunch ze wszystkim to jest to, co najlepiej integruje! O 12 w kuchniach zrobiło się naprawdę tłoczno! 

 

Czy wiesz, że…

W 2016 roku GSK IT wdrożyło specyficzny model działania oparty na rozwoju wysoko specjalistycznych centrów kompetencyjnych. Oznacza to, że wszystkie procesy badawczo-rozwojowe prowadzące do opracowania, a następnie produkcji nowych leków i szczepionek, wspierane są przez 6 zespołów złożonych z wysoko wykwalifikowanych pracowników IT.

 

Tak świętowaliśmy nasz wspólny sukces!