Uczestniczki Mentoring Walk wymieniły się doświadczeniami

Wspierając rozwój naszych pracowników w GSK IT, proponujemy im udział m.in. w spotkaniach mentoringowych. Jednym z takich wydarzeń jest Vital Walk, który pozwala wymienić się doświadczeniami zawodowymi i zbudować sieć cennych kontaktów zawodowych. O swoich wrażeniach opowiada uczestniczka, Aleksandra Żygo, obecnie Service Manager of Quality Assurance w GSK IT.

Czym jest Vital Voices Global Mentoring Walk?

W założeniu Vital Walk to jednodniowe spotkanie dwóch osób – Mentora i Mentee. Podczas spaceru mają okazję porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Wszystko odbywa się w dość nieformalnej atmosferze.

Pary łączone są na podstawie ich dotychczasowych ścieżek kariery, doświadczenia zawodowego, ale też zainteresowań. Dzięki temu łatwiej nawiązać relację. Początkowo moim Mentorem miał być ktoś inny, ale nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji, wspólne poszukiwanie miejsca zbiórki i… moją Mentorką została Pani Anna Buczyńska – Borowy, która jest dyrektorem zarządzającym we własnej firmie - Privacy By Design by ABB Advisory & Management. Wcześniej pracowała w kilku międzynarodowych korporacjach, gdzie obejmowała bardzo wiele ról w różnych obszarach organizacji. Ja również pracowałam w kilku obszarach w GSK, dlatego od samego początku miałyśmy wiele wspólnych tematów. Nasza rozmowa przebiegała bardzo naturalnie, od razu złapałyśmy kontakt. Nie była wymuszona na potrzeby sesji mentoringowej i to właśnie dlatego była owocna. Jestem bardzo zadowolona z tego spotkania.

Jak to się stało, że wzięłaś udział w Vital Walk?

Do udziału zachęcił mnie kolega z pracy. Początkowo, nie wiedziałam czego się spodziewać. Miało to być tylko jednorazowe spotkanie, spacer w warszawskich Łazienkach. Teraz wiem, że nawet podczas jednego, wspólnie spędzonego dnia, można dowiedzieć się bardzo dużo, usłyszeć o doświadczeniu drugiej osoby i udzielić sobie nawzajem użytecznych rad. A jeśli dodatkowo uda się złapać kontakt, tak jak nam, to będzie to dłuższa znajomość, z której można wynieść zdecydowanie więcej cennych doświadczeń.

Co dało Ci to spotkanie?

Przede wszystkim naładowałam się pozytywną energią do działania! To świetne uczucie, kiedy spotykasz się w gronie ludzi o podobnych celach i osiągnięciach do Ciebie.

Jednym z założeń Vital Walku jest też budowanie sieci networkingowej i wsparcie w budowaniu relacji biznesowych. Dzięki temu udało mi się wymienić cennymi doświadczeniami też z innymi uczestniczkami.

Co zapamiętasz ze spotkania ze swoją Mentorką?

Pani Anna Buczyńska-Borowy zwróciła mi uwagę na sytuacje, którymi nie powinnam się zrażać w mojej karierze zawodowej. Uświadomiła mi też, że nawet jeśli teraz nie widzę potrzeby zmiany, nie powinnam się przed nią zamykać, bo być może dla mojego dalszego rozwoju będzie ona konieczna.

W pamięci utkwiło mi kilka przydatnych rad. Jedną z nich, która ostatnio mi towarzyszy jest, że powinnam być otwarta na zmiany. Jeśli na coś nie jestem gotowa teraz nie znaczy, że nie będę gotowa za sześć miesięcy lub za rok. Takie podejście uwalnia myślenie, ze wszystko jest możliwe.

Co jeszcze było dla Ciebie ważne podczas spaceru?

Możliwości, które się przede mną otworzyły po spotkaniu. Jeśli ktoś, tak jak ja, nastawił się na to, że chce z tego wyciągnąć jak najwięcej to druga osoba, Mentor, dawał naprawdę wiele cennych wskazówek. Miałam przyjemność spacerować z naprawdę dobrym mentorem i bardzo ciekawą osobą o różnych zainteresowaniach jednocześnie!

Bardzo podobała mi się też organizacja wydarzenia. Widać było, że wszystko jest przemyślane i spójne. Sam mentoring walk uświadomił mi, że jeśli ktoś poświęcił mi czas i podzielił się wskazówkami to dobrze byłoby, żebym i ja podzieliła się tym dalej.

Dziękuję za rozmowę.