24-25 listopada 2018 roku dwa zespoły GSK IT wzięły udział w jednym z największych stacjonarnych Hackatonów – Hack Yeah w Warszawie.  
Wydarzenie zgromadziło ponad 2500 uczestników!


Drużyny miały do wyboru 17 tematów z 3 różnych obszarów – zdrowia, finansów i edukacji. Przedstawione przez organizatorów zadania były naprawdę dużym wyzwaniem! Oba nasze zespoły zdecydowały się na dziedzinę „Health”.  Podczas 24 godzinnego maratonu kodowania nasi programiści zajęli się m. in. zagadnieniem mobilnego wsparcia dla opiekunów osób cierpiących na schorzenia, które opierają się na zanikach pamięci takich jak: Alzheimer.

Hack Yeah! pozwala na korzystanie z dowolnych technologii i języków programowania. Liczy się pomysł, podejście do tematu i zaprezentowane rozwiązanie.

 

     Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że Hack Yeah! był hackathonem, w którym warto było uczestniczyć. To był naprawdę wartościowy czas spędzony na nauce i                   rozwiązywaniu problemów, ale też… dobrej zabawie. Nie zabrakło zdrowego współzawodnictwa, które pozwoliło też wielu osobom na sprawdzeniu się w nieco nowej roli.

A na dodatek…

Wbrew pozorom, uczestnicy Hack Yeah! zajmowali się nie tylko kodowaniem! Ponadto, członkowie drużyn mieli okazję posłuchać interesujących wykładów na tematy takie jak m.in. Machine Learning. Mogli też usprawnić metodykę swojej codziennej pracy dzięki wsparciu mentorów obecnych na wydarzeniu, poznać osoby z branży i dowiedzieć się o najnowszych trendach technologicznych. A na koniec zostali zaproszeni na koncert, gdzie mogli zrelaksować się po całym dniu ciężkiej pracy!

 

Jesteśmy dumni z naszych pracowników, którzy podjęli się wyzwania, jakim jest udział w ogólnopolskim Hackathonie. Gratulujemy im świetnych pomysłów i zaproponowanych rozwiązań, które spotkały się z uznaniem jury!