Hackathon Consumer Healthcare – czyli kolejna edycja Hackathonu

25 maja GSK IT zorganizowało kolejną edycję Hackathonu. Poprzednio pracowaliśmy nad rozwiązaniami dla fabryki, tym razem – dla Consumer Healthcare Tech. Skupiliśmy się na wyzwaniach, przed którymi stają pracownicy zespołów Veeva i Salesforce. Jednym z nich jest przypisywanie nowych klientów do handlowców w sposób manualny, co opóźnia proces sprzedaży. Drugim problem jest fakt, że aplikacja wykorzystywana do zarządzania dostawcami opiera się na dwóch różnych platformach, przez co pojawia się potrzeba manualnych operacji na dużej ilości danych przez dwa niezależne teamy.

Tego dnia, do pracy nad rozwiązaniami podzieliśmy pracowników na 4 teamy, w których zawsze pracował przynajmniej jeden ekspert z danego obszaru. Tak jak ostatnio, osoby biorące udział w Hackatonie miały okazję współpracować z tymi, z którymi nie są na co dzień w zespole, co dodatkowo sprzyjało integracji i spojrzeniu na problem z bardzo różnych perspektyw.

Zwycięzcą został Team, który zaproponował rozwiązanie dla przypisywania nowych klientów. Za kluczowe czynniki decydujące o sukcesie danego pomysłu jury uznało holistyczne podejście do problemu, wartość dla biznesu oraz łatwość obsługi przez użytkowników. Jury podkreślało, że wybór nie był łatwy i dzięki zaproponowanym rozwiązaniom uda się usprawnić oba procesy. Wybrane rozwiązania zostaną, tak jak podczas poprzedniego Hackathonu, zaimplementowane jak najszybciej.

Trzeba przyznać, że poziom prezentacji grup był bardzo wysoki. Każdy zespół nie tylko przedstawił projekt, ale jednocześnie urozmaicił swoją prezentację przez dodatkowe grafiki, filmy czy odgrywanie ról. Dzięki temu, mimo zmęczenia po całym dniu pracy, łatwiej i szybciej było można zrozumieć zaproponowane rozwiązania, a przy tym towarzyszło temu bardzo dużo śmiechu i zabawy.

Czy wiesz, że… Tym razem wydarzenie odbywało się poza murami naszego biura, w kreatywnej Sali konferencyjnej Concordia Design w samym centrum Poznania. W rzeczywistości oznaczało to, że zespoły miały okazję pracować na świeżym powietrzu, a uczestnicy mogli przyjść na wydarzenie ze swoimi zwierzakami!

 

Dziękujemy za zaangażowanie w tę inicjatywę i gratulujemy wszystkich uczestnikom świetnych pomysłów.