GSK wspiera inicjatywy nie tylko wewnątrz organizacji. Ważne jest dla nas, aby angażować się także w zewnętrzne działania ukierunkowane na rozwój kapitału ludzkiego. I to właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zostać Mecenasem konferencji TEDxPoznań.

Czym jest TEDx?

TEDx to program lokalnie organizowanych wydarzeń, których myślą przewodnią są idee warte propagowania. Głównym celem organizacji jest stworzenie miejsca służącego do swobodnej wymiany myśli oraz pomysłów sprawiających, że świat staje się lepszy.

Jako oficjalny Mecenas TEDxPoznań wspieramy organizatorów dzieląc się przede wszystkim swoją wiedzą i doświadczeniem. 30 czerwca 2018 roku odbyła się kolejna edycja, w której także wzięliśmy udział. Głównym tematem było pytanie: Do we really have to? To przekorne pytanie, przedstawione jako myśl przewodnia wydarzenia, miało za zadanie obudzić nas i przewartościować raz jeszcze nasze przekonania na temat tego, co „wypada”. Mówcy poruszali takie tematy jak: strach przed starością, zmiany zachodzące w rolach płciowych czy dążenie do sukcesu wbrew sobie. Wśród słuchaczy tej edycji było także kilku naszych pracowników.

Wydarzeniu towarzyszył konkurs. Zadaniem było narysować lub napisać odpowiedź na pytanie: czy naprawdę musimy żyć tak, jak chcą inni?  Wśród zwycięzców znalazła się nasza stażystka – Agnieszka, która przedstawiła wizerunek dziewczyny osiągającej sukcesy w sporcie, chociaż wcale o tym nie marzy. Są to cudze marzenia, które jak do tej pory spełniała – z wygody, przyzwyczajenia, niechęci zawiedzenia innych. Dopiero gdy wybiera swoją ścieżkę rozwoju jej życie nabiera barw! Jury doceniło realne podejście Agnieszki do tematu, bo… czy nie jest to scenariusz, który zdarzyło się rozgrać wielu z nas? 😉 W ramach nagrody Agnieszka weźmie udział w warsztatach z kreatywnego robienia notatek. 

Bardzo cieszymy się z tego, że wspólnie z TEDxPoznań możemy rozwijać kapitał ludzki w Poznaniu i zachęcać innych do dyskusji na tematy ważne społecznie. Dzięki temu, że mogliśmy wziąć udział w tej konferencji, widzimy jak ogromny potencjał jest w stolicy Wielkopolski. A naszej stażystce, Agnieszce – serdecznie gratulujemy zwycięzca w konkursie!